K-BD-CG2000 BLACK&DECKER CONTACT GRILL
  • Cool Touch, Easy Clean, Grill, Non-Stick
  • Brand  BLACK+DECKER
  • Material   Aluminum
  • Grill & Griddle Pans
  • 240 V
  • FREE SHIPPING
SKU: aw-b1100 Category:
  • CONTACT GRILL BLACK & DECKER
  • HIGH PERFORMANCE GRILLING VERSATILITY
  • 2000W OUTSTANDING HEATING POWER
  • COOK LIKE A PRO WITH HEAVY DUTY DESIGN
  • VARIABLE TEMPERATURE CONTROL
  • FULL FLAT GRILL FOR BBQ GRILLING
  • DOUBLE GRILLING AREA
  • REMOVABLE DRIP TRAY
  • 5 LEVELS ADJUSTABLE HEIGHT
  • DIE CAST ALUMINUM PLATES
  • STAINLESS STEEL FINISHING
  • OFFICIAL WARRANTY
    FREE SHIPPING
Weight 134.48 lbs
Dimensions 645 × 320 × 1031 in